O Nas / Trochę historii


 

      Zespół muzyczny COVER (początkowa nazwa MIDI Dance) został utworzony w roku 1992 z inicjatywy Alka i Roberta. Zespół na początku swojej kariery występował w różnych imprezach plenerowych oraz przeglądach młodzieżowych np. Turniej Młodych Talentów w Tczewie, Pelplińska Struna, na których otrzymał wyróżnienia i nagrody.

W 1993 roku do zespołu dołaczył Piotr, brat Alka, który swoim doświadczeniem scenicznym i muzycznym wzbogacił zespół o dodatkowe brzmienia instrumentów klawiszowych.

W 1998 roku z zespołu odszedł gitarzysta Robert, a jego miejsce zajął Jarek, który oprócz grania na gitarze zajął się profesjonalnym prowadzeniem całości imprez muzycznych.

Piotr i Jarek swoją karierę muzyczną rozpoczynali w zespole Wnuki Dinozaurów, który w latach 90 odnosił wielkie sukcesy na profesjonalnej, polskiej scenie muzycznej. Koncertowali z takimi wykonawcami jak: Rudi Schubert i Wały Jagielloński, Adam Rosiewicz, Andrzej Zaucha, Alicja Majewska, Bogusław Mec.

 

Razem z zespołem Wnuki Dinozaurów Piotr i Jarek zostali laureatami prestiżowego festiwalu "Białostockie Malwy" w reż. Adam Hanuszkiewicza (dawny "Festiwal Piosenki Radzieckiej - Zielona Góra), na którym to gdzie II miejsce zajęła wspaniała wokalistka Anna Maria Jopek.wykonanie: Netidea.pl Start | Mapa strony | Użytkownicy online: 3